Rebarbarás pite gluténmentesen

Anyukámtól kaptam rebarbara szárakat, eddig még sosem kóstoltam, készítettem, úgy gondoltam itt az ideje.
Rebarbarás pite gluténmentesen
Anyukámtól kaptam rebarbara szárakat, eddig még sosem kóstoltam, készítettem, úgy gondoltam itt az ideje.
Elkészítés
- 1
A liszteket először összekevertem a sóval, cukorral, majd elmorzsoltam benne a Rámát, hozzáadtam a tojást és egyneművé gyúrtam. Addig pihent, amíg elkészítettem a rebarbarát.
- 2
Megmostam, a külső szálas részeket lehúztam, felvagdostam ujjnyi méretűekre, majd a mézzel, cukorral és a fűszerekkel egy serpenyőben megpároltam.
- 3
A tésztát 2/3-1/3 részre osztottam, a nagyobbikat kör alakúra nyújtottam és a pite formába tettem.
- 4
Majd a tölteléket beleöntöttem, a maradék tésztát is kinyújtottam és csíkokra vágtam. Tetszőlegesen díszíthetjük... én most ezt nem vittem túlzásba. 🤭180 C-on sütjük 30 percig alsó-felső sütésen, majd még 5-10 percig légkeverésen. Porcukorral meghintve tálaljuk, ha már kihűlt.
Tippek
Ha gazdagabbak szeretnénk más gyümölcsöt is adhatunk hozzá. Jól illik mellé az eper, az alma pl.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek