Rizskoch

Tartalmas leves után nálunk gyakran készül második fogásnak...de desszertnek is kiváló...hidegen es melegen is fogyasztható. Friss gyümölccsel, szörppel vagy egész egyszerűen porcukorral meghintve tálaljuk...ki hogy szereti.
Rizskoch
Tartalmas leves után nálunk gyakran készül második fogásnak...de desszertnek is kiváló...hidegen es melegen is fogyasztható. Friss gyümölccsel, szörppel vagy egész egyszerűen porcukorral meghintve tálaljuk...ki hogy szereti.
Elkészítés
- 1
Egy nagyobb lábasban felolvasztottam a Rámát, beleöntöttem a rizst, felengedtem vízzel, hozzáadtam a vaníliás cukrot, majd amikor elfőtte a vizet hozzáadtam a tejet is és fedő alatt készre főztem. Hagytam hűlni kicsit. Közben a tepsit kivajaztam és zsemlemorzsával megszórtam úgy, hogy az oldalán is feltapadjon.
- 2
A tojásokat ketté választottam. A tojasfehérjét pici sóval kemény habbá vertem. A tojások sárgáját pedig a cukorral fehéredésig kevertem habverővel.
- 3
Először a felvert sárgáját, majd a habot is óvatosan hozzákevertem...a tepsibe öntöttem.
- 4
170 C-ra előmelegített sütőben kb 20 percig sütöttem hőlégkeveréssel.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek