Eper dzsem

Minden évben készítek pár üveg dzsemet eperből is...idén különösen jó termésünk volt...palacsintába nagyon szeretjük, de én natúr joghurtba keverve is előszeretettel használom.
Eper dzsem
Minden évben készítek pár üveg dzsemet eperből is...idén különösen jó termésünk volt...palacsintába nagyon szeretjük, de én natúr joghurtba keverve is előszeretettel használom.
Elkészítés
- 1
Az epret alaposan megmosom, lecsumázom majd mérettől függően félbe vagy 4 részre vágom és egy vastag aljú lábasban felteszem főni.
- 2
Közben kimérem a cukrot és összekeverem a dzsemfix-el.
- 3
Közben az üvegeket kimosom és a sütőben 100 C-on csírátlanítom. Most több üveget előkészítettem, mert indul a lekvár szezon.
- 4
Amikor már forr, hozzáadom a citromsavat, majd merülő mixerrel belemixelek, hozzáadom a cukor+fix keveréket...majd újra forralom, 5 perc forrás után egy tölcsér segítségével az üvegekbe töltöm...erről fotó nem készült, majd fedővel zárom...5 percig fejre állítom...majd 24 órára száraz dunsztba teszem.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek