1958. Kovászos uborka télire!

Nagyon szeressük a kovászos uborkát mindig teszek el télére is 😋😋
1958. Kovászos uborka télire!
Nagyon szeressük a kovászos uborkát mindig teszek el télére is 😋😋
Elkészítés
- 1
Az üvegeket jól kimosom több vízzel kiöblítem. A sütőt előmelegítem 220 C Egy tepsibe teszem az üveget beleteszem a sütőbe és kb 10 percig hagyom sterilizálódni az üvegeket.
- 2
Az uborkát körömkefével alaposan megmosom 2-3 vízzel átöblítem. A vizet az asztali sóval odateszem főni. Mikor fő leveszem a tűzről hagyom lehűlni. Egy műanyag vödör aljára teszem a fűszereket kaprot.
- 3
Az uborkát sorba beleteszem. Felöntöm a lehűlt sós vízzel. Pirítok kenyeret hagyom kihűlni. Ráteszem az uborka tetejére.
- 4
Teszek rá műanyag tetőt ráteszem a kenyérre. Egy nejlon zacskóba teszek vizet a száját elkötöm ráteszem nehezékként. Ráteszem a vödörre a tetejét majd kiteszem az erkélyre árnyékos helyre. Így hagyom savanyodni az uborkát harmadik nap leveszem róla a kenyeret. Vissza teszem rá a tetejét és még egy napig hagyom érni az uborkát.
- 5
Elkészült a kovászos uborka. Sterilizált üveg aljára teszek kaprot. Beleteszem az uborkát teletöltöm az uborka levével.
- 6
Teszek rá befőzőfóliát ráteszem a tetejét jó szorosan rátekertem. Felcímkézem az üvegeket mehet a spájzban vagy a hűvös pincébe felhasználásig 😋😋😋
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek


















Szöveges kommentek