Elkészítés
- 1
A lisztet a margarinnal jól eldolgozzuk,ezután a többi hozzávalót beletesszük. Majd egy lágy tésztát gyúrunk belőle.
- 2
A tepsit kikenjük és kilisztezzük. 35x40cm-es tepsiben készítettem.
- 3
Kinyújtjuk a tésztát és a tepsibe tesszük. A kimagozott szilvákat héjjal lefelé a tésztára tesszük jó szorosan. Majd a tetejüket őrölt fahéjjal megszórjuk.
- 4
Végül az egész tetejét, a tejföllel lekenjük.
- 5
Kb. 30 percig sütjük,alacsony hőfokon,tű próbáig vagy addig míg a tetején a tejföl megpirul. Én addig szoktam sütni, míg a tejföl megpirul a tetején. 150-160°C-on légkeveréses sütőben. De ez sütőktől függ.
- 6
Kihűlés után szeletelhető. Jó étvágyat kívánok hozzá.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/3156674




Szöveges kommentek