Elkészítés
- 1
Az élesztővel, 1 dl langyos tejjel és 3 e.k liszttel kovászt készítünk, langyos helyre tesszük. A cukrot, sót a langyos tejben feloldjuk.
- 2
A lisztet a kovásszal és a tejjel elkeverjük és kb. 20-30 percig dagasztjuk. A vége felé az olvasztott vajat a tészta közé dolgozzuk. A tésztát a tálból kiemelve a tál alját és oldalát kevés liszttel meghintjük. A tészta tetejét meghintjük liszttel.
- 3
Letakarjuk és langyos helyen kelesztjük egy jó órát, amíg háromszorosára, nem kelt. Lisztezett deszkára borítjuk, formázzuk, négybe vágjuk és a darabokat külön sodorjuk. A megmaradt 2 dkg vajjal kenjük meg a tésztát, miután megfontuk a kalácsunkat, hagyjuk kicsit kelleni még, közben megszárad rajta a vaj. Sütőpapíros tepsire helyezzük, megkenjük tojássárgájával, betesszük az előmelegített sütőbe, alacsony hőfokon sütjük.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek