Fonott kalács
Húsvétkor szoktam készíteni. Isteni!
Elkészítés
- 1
A tejet meglangyosítom egy teáskanál cukorral, belemorzsolom az élesztőt és felfuttatom.
- 2
Az összes alapanyagot összekeverem, a margarint langyosítom, majd hozzákeverem a többi összetevővel. 15 percig dagasztom és ha ezzel megvagyok letakarom, meleg helyre teszem 40 percre.
- 3
Ha duplájára nőtt, akkor átgyúrom aztán 6 felé szedem és befonom. Hagyom pihenni még 15 percet és lekenem tojással.
- 4
175 fokos sütőben nagyjábol 20 percet sütöm. Ha korán elkezd barnulni a teteje, akkor “rádobok” lazán a tetejére egy alufóliát. Beleszúrok egy kést, megnézem jó-e a közepe is. Ha igen, megvárom, amíg kihűl és szeletelem.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/9034031







Szöveges kommentek