Rizseshús csirkemellből

Ma a “ha nem muszáj nem megyek sehova” alapon voltam, így ami volt itthon abból főztem. Így esett a választásom a rizseshúsra. A fagyasztóban csirkemell volt, abból készítettem el az ételt, és így is nagyon finom lett. Ettől a recepttől nem száraz a csirkemell!🤗
Rizseshús csirkemellből
Ma a “ha nem muszáj nem megyek sehova” alapon voltam, így ami volt itthon abból főztem. Így esett a választásom a rizseshúsra. A fagyasztóban csirkemell volt, abból készítettem el az ételt, és így is nagyon finom lett. Ettől a recepttől nem száraz a csirkemell!🤗
Elkészítés
- 1
Felaprítom a hagymát, paprikát, paradicsomot. A csirkemellet megtisztítom, kisebb kockákra vágom. Közben a rizst is kifőzöm.
- 2
Kevés olajon megdinsztelem a vöröshagymát, majd mehet rá a paprika, paradicsom, és hozzá nyomhatjuk a fokhagymát. 5 percig dinszteljük így, utána hozzáadjuk a csirkemellet és fehéredésig sütjük.
- 3
Ha kifehéredett a hús, hozzáadjuk a pirospaprikát és felöntjük vízzel hogy ellepje. Én kicsit többet is öntöttem hozzá, mert szeretjük kicsit szaftosabban, és kisfiam is így fogadja még el.☺️ Sóztam, borsoztam, hozzáadtam a sűrített paradicsomot.
- 4
A csirkemellnek nem kell sok idő, szóval ahogy a rizs kifőtt, hozzáadtam a húshoz, és közepes fokozaton főztem még egy pár percet. Néha kicsit kavarj rá nehogy leragadjon, de nem kell folyamat mert nem lesz jó az állaga.
- 5
Ha minden kellően megpuhult, akkor kész van. Jó étvágyat!☺️
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek