Ciasto z wiśniami, kremowym budyniem waniliowym i galaretką

Upieczone w tortownicy sprawdzi się również w roli torciku na uroczystości rodzinne. Wypróbujcie ten przepis, a gwarantuję , że sięgniecie do niego nie raz.
Ciasto z wiśniami, kremowym budyniem waniliowym i galaretką
Upieczone w tortownicy sprawdzi się również w roli torciku na uroczystości rodzinne. Wypróbujcie ten przepis, a gwarantuję , że sięgniecie do niego nie raz.
Przygotowanie
- 1
Utrzyj masło, pastę waniliową, jajka i cukier, aż do uzyskania kremowej konsystencji.
- 2
Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, krótko zamieszać, dodać posypkę czekoladową.
- 3
Ciasto na biszkopt przelej do tortownicy o średnicy 26 cm i piecz w piekarniku nagrzanym do 180°C z termoobiegiem przez 15 minut.
- 4
Ugotuj budyń z mleka, cukru i proszku, odstaw do lekkiego ostudzenia.
- 5
Wymieszaj budyń ze śmietaną kwaśną i żółtkiem, a następnie wylej na upieczony spód.
- 6
Odcedź wiśnie, rozłóż je na budyniu i piecz przez kolejnych 15 minut.
- 7
Galaretkę przygotuj według opisu na opakowaniu, tężejącą wylej na ciasto, wstaw do lodówki aby galaretka stężała.
Słowa kluczowe
Podobne przepisy
Więcej polecanych przepisów






Komentarze