Sült paprika télire

Minden évben a fagyóba szoktam eltenni sült paprikát és mindig a hagyományos édes változatot készítettük. Ez a recept eltér a szokott íztől és gyerekek nagyon szeretik. #2019
Sült paprika télire
Minden évben a fagyóba szoktam eltenni sült paprikát és mindig a hagyományos édes változatot készítettük. Ez a recept eltér a szokott íztől és gyerekek nagyon szeretik. #2019
Elkészítés
- 1
A paprikát megsütöttem. Egy edénybe tettem, kicsit megsóztam és egy konyharuhával letakartam. Mikor már enyhén langyos a paprika, megpucoltam. Kivettem a csumáját majd félbe vágtam a paprikákat és lemostam vízzel. Egy szűrőedénybe helyeztem és hagytam lecsepegni, kb. 1 óra.
- 2
Az ecetet a vízzel összekevertem, ízesítettem sóval és cukorral és összefőztem. A legvégén hozzáadtam a tartósítószert.
- 3
Egy edénybe tettem a paprikát és rátöltöttem az előbb elkészített levet. Időnként belekevertem, hogy a paprika megszívja magát.
- 4
4 db*880 ml-es befőttes üvegbe tettem a paprikát és a megmaradt ecetes vizet rátöltöttem. Lecsuktam és a kamrába helyeztem. Télen kiváló paprikasalátát készíthetünk belőle apróra vágott hagymával és kevés olajjal (hozom majd a receptet) de magában is fogyasztható.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek