"Májkrémes-sajtos, gyors uzsonnakifli"

Nyúlós nedves őszi délután...., forró tejre vágytam és valami friss meleg péksütire....lehetőleg gyorsan! Ez lett belőle. 😉 #2019
"Májkrémes-sajtos, gyors uzsonnakifli"
Nyúlós nedves őszi délután...., forró tejre vágytam és valami friss meleg péksütire....lehetőleg gyorsan! Ez lett belőle. 😉 #2019
Elkészítés
- 1
Előkészítjük a hozzávalókat. A sütőt előmelegítjük 200 C fokra. A tésztát kigöngyöljük, hosszában elfelezzük, majd függőlegesen négy részre vágjuk. Az így kapott nyolc négyzetet átlósan felezzük. Minden háromszögre egy kiskanál májkrémet rakunk, kissé elkenjük/itt ízesíthető még aprított olívával ha szeretnénk/és a széles oldalán kezdve, tekerjük föl, majd formáljunk kifliket....
- 2
....a felét szórjuk meg sajttal is /erre tehetünk finomra vágott csípős paprikát /és tegyük egy sütőpapírral bélelt tepsibe. Kenjük be a kiflik tetejét a tejjel, szórjuk meg köménnyel és/vagy sumaccal. Tegyük 200 fokos sütőbe 10-12 percre ahol pirosra sütjük.
- 3
Tejjel vagy teával egy kis friss zöldséggel, jóízűen együk meg. 😋
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek