Csokoládés pöffeteg

Nem lehet nem szeretni, nálam mindig dupla adag készül belőle. Ha szeretitek a brownie-t, és a nagyon csokis kekszet nem szabad kihagyni! ❤️😋 #énkönyvem
Csokoládés pöffeteg
Nem lehet nem szeretni, nálam mindig dupla adag készül belőle. Ha szeretitek a brownie-t, és a nagyon csokis kekszet nem szabad kihagyni! ❤️😋 #énkönyvem
Elkészítés
- 1
A margarint a cukorral kikavarjuk.
- 2
A többi hozzávalót is hozzáadjuk, összedolgozzuk.
- 3
Egy órára betesszük a hűtőbe. A sütőt előmelegítjük 180 fokra. A masszából diónyi nagyságú golyókat formázunk, (időközben meg kell mosnunk a kezünket, mert nagyon fog ragadni), majd mindegyiket alaposan megforgatjuk porcukorban.
- 4
Zsírpapírral bélelt tepsibe rakjuk őket, kellő távolságra, mert oldalra is fognak nőni a kekszek. Ha magasabb kekszet szeretnénk, a kész golyókat be lehet tenni 10-15 perce a hűtőbe, és utána sütni.
- 5
Az előmelegített sütőbe tesszük, és alsó-felső sütésen 10 perc alatt készre sütjük. Nem baj, ha kicsit lágynak tűnnek a kekszek, mert ahogy kihűlnek a levegőn érik el végleges formájukat.
- 6
Jó étvágyat! 😊
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek











Szöveges kommentek (8)