Elkészítés
- 1
Lereszeljük a káposztát és a vöröshagymát majd mindkettőt besózzuk és összekeverjük. Állni hagyjuk 30 percet.
Ezalatt meggyúrjuk a tésztánkat. Egy nagy tálban a liszthez hozzáöntjük a tojást és az 1-2 dl vizet. Kemény tésztát gyúrunk belőle. Amikor összeállt a tészta, kiborítjuk gyúródeszkára és ott simára gyúrjuk. Állni hagyjuk 20-30 percig.
- 2
Egy nagy serpenyőben az étolaj 2/3-án, megkaramellizáljuk a cukrot, vigyázva, hogy ne égjen meg. Beletesszük a kinyomkodott káposztát és aranybarnára sütjük.
Belisztezett deszkán a tésztát 2-3 mm vastagságúra nyújtjuk és ismét belisztezzük vékonyan. Ezután a rúdra feltekerve hosszában kettévágjuk, majd ismét hosszában, négy egyforma széleségű csíkot vágunk belőle. Ezután felkockázzuk és bő, sós, forrásban lévő vízben amelybe beleöntjük a maradék étolajat, kifőzzük. - 3
A megsült káposztát meghintjük az őrölt borssal és összekeverjük a megfőtt tésztával. Pár percig együtt pirítjuk, ízlés szerint megsózzuk.
Aki szereti, meghintheti cukorral is. - 4
Fogyasszátok egészséggel.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek