Elkészítés
- 1
A kelbimbót megtisztítjuk és mérettől függően, félbe-negyedbe vágjuk. Egy liter sós, forró vízben fedő alatt félpuhára pároljuk. Egy fej vöröshagymát finomra vágunk, az étolaj felén megdinszteljük és két gerezd felaprított fokhagymát hozzáteszünk. Elkeverjük a darált hússal és fehéredési sütjük.
Beletesszük a felaprított zöld paprikát, meghintjük az őrölt pirospaprikával, sóval, borssal, őrölt köménnyel, és a felaprított zellerrel, beletesszük a babérlevelet, jól átkeverjük. - 2
Jénai tálba beleöntjük az étolajat, megpirítjuk a megmosott rizst, sózzuk, a maradék felaprított fokhagymát beletesszük, összekeverjük és felengedjük a kelbimbó főzőlevével. Félkészre pároljuk. Egy kiolajozott tepsibe párolt káposztalevelet fektetünk, rámerjük a rizs felét, a pörkölt felét, a kelbimbót, őrölt köménnyel meghintjük. Rátesszük a tejföl egyharmadát, a maradék pörköltet, a maradék rizst, lefedjük kelkáposzta levéllel és beborítjuk a maradék tejföllel. Megszórjuk zsemlemorzsával.
- 3
Előmelegített sütőben, nagy lángon, húsz percig sütjük. A sütés két-harmadánál megfordítjuk a tepsit.
- 4
Egy keveset várni kell a felvágással ahhoz, hogy szépen sikerüljön. Jó étvágyat mindenkinek.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek