Cipó (egy tészta, kétféle sütéssel)
Cipó (egy tészta, kétféle sütéssel)
Elkészítés
- 1
A hozzávalókat kimérjük. A liszttel elkeverjük a sót és a kenyérsütőgép keverőtáljába tesszük.
- 2
A langyos vízbe belemorzsoljuk az élesztőt, hozzáadjuk a cukrot és elkeverjük. Ezt is a keverőtálba tesszük.
- 3
Hozzáadjuk a tejfölt és az olívaolajat is.
- 4
1. verzió: A gépet a "gyors sütés" funkcióra állítjuk be (én a dagasztást követően, mikor a gép keleszt, kiveszem a keverőlapátokat, így nem szakad szét a kenyér sütés után, amikor kiveszem az edényből).
- 5
Ezt követően magára hagyjuk a kenyerünket a "kész" hangjelzésig (nálam ez 1 óra 20 perc).
- 6
Ha megsült, kivesszük a keverőtállal együtt és kb. 5-10 percig hűlni hagyjuk. Ezután rácsra borítjuk a kenyeret és teljesen kihűtjük.
- 7
2. verzió: A kenyeret dagasztás után kivesszük a gépből és sütőzacskóba helyezzük, lekenjük langyos vízzel, a sütőzacskót pedig lezárjuk. A sütőt előmelegítjük 190 fokra és 40-45 perc alatt készre sütjük. Ezt követően kivesszük a zacskóból, rácsra tesszük és hagyjuk kihűlni.
- 8
Jó étvágyat! 😊
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek