Elkészítés
- 1
A nutellát adagoljuk egy ételesbe és helyezzük be a mélyhűtőbe, amíg a tésztánk elkészül. Én van amikor már előző este beteszem de ha elfelejtenénk ennyi idő is elegendő.
- 2
2. A burgonyákat héjában megfőzzük, még azonnal melegében megpucoljuk és krumplinyomóval áttörjük. Egy tálcára kiterítve teljesen kihűtjük.
- 3
Amíg hűl a krumpli, egy serpenyőben megolvasztjuk a vajat, hozzáadjuk a zsemlemorzsát folyamatosan kevergetve pirítsuk aranybarnára és amikor kihül ízesítem cukorral.
- 4
A tört krumplihoz hozzá adom a tojást, a vajat, a pici sót és fokozatosan adagolom hozzá a lisztet, amig nem tapat a tészta a kezünköz.
- 5
A nutellát kivesszük a fagyasztóból és késsel tetszés szerinti méretű darabokat vágunk.
- 6
Lisztezett gyúródeszkán kinyujtjuk a tésztát,tetszőleges vastagságúra, majd négyzeteket vágunk,rátesszük a nutella darabokat jól össze dolgozzuk hogy ne lyukadjon ki.
- 7
Egy edényben vizet forralunk egy csipet sóval. A víz akkor lesz jó, ha gyöngyözve forr, nem szabad nagyon forrnia.
Belehelyezzük óvatosan a gombócokat, nem egyszerre, hanem amennyi belefér és figyelgetjük, nehogy letapadjanak az edény aljára, néha megkavargatjuk őket. Amint feljönnek a víz tetejére még 3 percig hagyjuk főni, majd óvatosan egy lapát segítségével a pirított zsemlemorzsába helyezzük át őket. - 8
Jóétvágyat hozzá! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek