Szezámmagos csirkemellcsíkok hagymás- petrezselymes burgonyával

Az egyszerű hétköznapi ételeket is fel lehet dobni 1-2 extra hozzávalóval, én ebben az esetben a csirkéhez szezámmagot, illetve a petrezselymes burgonyához hagymát adtam extrának! Próbáljátok ki ti is! 🙂
Szezámmagos csirkemellcsíkok hagymás- petrezselymes burgonyával
Az egyszerű hétköznapi ételeket is fel lehet dobni 1-2 extra hozzávalóval, én ebben az esetben a csirkéhez szezámmagot, illetve a petrezselymes burgonyához hagymát adtam extrának! Próbáljátok ki ti is! 🙂
Elkészítés
- 1
A csirkemellet előkészítjük. A filéből viszonylag vastag szeleteket vágunk majd a szeleteket felcsíkozzuk és sóval, borssal fűszerezzük! Ezután előkészítjük a panír hozzávalóit. A tojásokat én nem szoktam sózni mert megkeményíti a panírt. A zsemlemorzsába pedig ízlés szerint beleszórjuk a szezámmagot (én jó sokat tettem, úgy szeretjük), és ezután a hagyományos módon bepanírozzuk majd bő olajban kisütjük a húst!
- 2
A megtisztított, felvágott burgonyát sós vízben puhára főzzük. Eközben előkészítettem a hagymát és a petrezselymet(én most a fagyasztóból vettem elő, de akinek nincs szárított petrezselyemmel is dolgozhat), és egy kevés olajon először a hagymát majd amikor az már üvegesre pirult, a petrezselymet is hozzáadtam és még együtt is pirítottam 2-3 percig.
- 3
Amikor ez megvolt hozzáadtam a leszűrt sós burgonyát a hagymás petrezselymes keverékhez és jól összeforgattam majd a csirkemell csíkokkal és tejfölös uborkasalátával tálaltam. Jó étvágyat hozzá! 🙂
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek