Baconben sült sertésszűzérme édesburgonyapürével 🙂

Azoknak ajánlom, akik már unják az egyhangú hétköznapi ételeket, gyorsan és könnyen elkészíthető akár kezdőknek is! 🤗
Próbáld ki te is!
Baconben sült sertésszűzérme édesburgonyapürével 🙂
Azoknak ajánlom, akik már unják az egyhangú hétköznapi ételeket, gyorsan és könnyen elkészíthető akár kezdőknek is! 🤗
Próbáld ki te is!
Elkészítés
- 1
A burgonyákat meghámozzuk, felkockázzuk, majd sós vízben puhára főzzük!
- 2
Ha megfőtt, összetörjük és vajjal, tejjel pürét készítünk belőle, itt még ha nem elég sós, lehet sózni akár borsozni is! 🙂
- 3
A húshoz a hozzávalókat előkészítjük. Ezután a húst lehártyázzuk majd én azt a hosszú darabot ketté vágtam sóval, borssal ízesítettem és bekentem mustárral. Ezután pedig egy kevés vajon kérget sütöttem rá magas hőfokon kb. 3-3 percig, hogy a benne lévő szaftok benne maradjanak.
- 4
A zöldségféléket (hagyma, fokhagyma, paradicsom) a tepsi aljába összevágtam (ebből lesz a húshoz a mártás). A húst közben körbe tekertem a bacon szeletekkel és a zöldségágy tetejére helyeztem. Így sütöttem 190 fokos Sütőben először fólia alatt kb. 15 percet azután fólia nélkül még 25 percet, amíg a bacon meg nem pirult a tetején.
- 5
A tepsi aljában lévő sült zöldségeket leturmixoltam majd abban a serpenyőben, amiben a hús sült a tejszínnel és kevés sóval, borssal összeforraltam. Ezt a mártást a hús mellé tálaljuk. A húsit érdemes sülés után egy picit pihentetni így a benne lévő szaft benne marad és nem lesz száraz. Kicsit pepecselősnek tűnhet, de megéri! 🙂Jó étvágyat hozzá!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek