Cseresznyés túrós süti (sütés nélkül)

Cseresznyés túrós süti (sütés nélkül)
Elkészítés
- 1
A kekszet ledarálom. A vajat felolvasztom s hozzákeverem a kekszhez. Egy tortaformát megtöltök vele és szépen lenyomkodom, majd mehet a hűtőbe.
- 2
Közben a megtisztított kimagozott cseresznyét leturmixolom. Hozzáadom a 4 evőkanál Stevia édesítőt, a túrót és a likőrt. Szépen átdolgoztatom a géppel.
- 3
A zselatinlapokat egyesével hideg vízbe teszem, majd ha megpuhult óvatosan kinyomkodva hozzáadom a 3 evőkanál felmelegített vízhez. Addig melegítem tovább, hogy épp feloldódjon a zselatin. Ha kész, hozzáadom a cseresznyés túróhoz.
- 4
A hűtőből kiveszem a kekszes alapot, majd a krémet ráteszem, elsimítom, s mehet vissza a hűtőbe.
- 5
Amíg ismételten pihen a süti a hűtőben, addig a hideg habtejszínt felverjük 1 evőkanál Stevia édesítővel. Amikor a hab már szépen megáll ráteszem a süti tetejére, majd megint hűtő.
- 6
Mielőtt szervíroznánk nem árt ha kb. 3 órát áll a hűtőben. Aki édesebben szeretné az tegyen nyugodtan több cukrot a sütibe. Csak egy krém kóstolás s kiderül hogy mennyi cukrot kíván.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek


















Szöveges kommentek (2)