Elkészítés
- 1
Az élesztőt felfuttatjuk a langyos cukros tejben, majd a liszttel 1 tojással összegyúrjuk. 50 gramm puha margarint lassan beledolgozzuk. Nem ragadós jó állagú tésztát kapunk. Ha szükséges, mehet bele több liszt.
Kb. 45 percet pihentetjük. - 2
A megkelt tésztát 2 részre osztjuk, mert 2 rúd lesz ebből az adagból.
Lisztezett felületen téglalap alakra nyújtjuk és megkenjük meggylekvárral. - 3
Feltekerjük és háromszög formákra szeleteljük.
- 4
Sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk, megkenjük felvert tojással. Fahéj és cukor keverékkel meg is szórhatjuk.
- 5
180-200 C fokon sütjük kb. 20 percig. Ez az idő sütő függő is. :)
- 6
Ugyanígy készítjük el a második rudat is. 2 tepsi lesz ebből a mennyiségből.
Nem baj, ha sütés közben esetleg eldőlnek a háromszögek, attól még ugyanolyan finomak lesznek. ;)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek