Sárgaborsó főzelék 👩🍳

Volt a fagyasztóban egy pár virslim, így felkarikáztam és rásütöttem. Illetve volt ott még fagyasztott édes-chilis szárnyam is, nem hagyhattam ki róla! 🤭😋😋
Sárgaborsó főzelék 👩🍳
Volt a fagyasztóban egy pár virslim, így felkarikáztam és rásütöttem. Illetve volt ott még fagyasztott édes-chilis szárnyam is, nem hagyhattam ki róla! 🤭😋😋
Elkészítés
- 1
A sárgaborsót beáztatom, átmosom, félreteszem.
- 2
A hagymát kockára vágom, üvegesre pirítom az olajon és nyomok hozzá fokhagymakrémet is. Majd mehet rá a pirospaprika. Mikor már kellően puha zaftos..
- 3
Ráteszem a borsót és felöntöm 1 dl vízzel, forralásig hagyom kevergetem.
- 4
Ezután jöhetnek a fűszerek, babérlevelek (5-6db). Majd felöntöm annyi vízzel amíg el nem lepi. Hogy hamarabb megpuhuljon szoktam tenni bele 1 késhegynyi szódabikarbónát is.
- 5
Amíg fő, kikeverem az említett tejfölt a liszttel és amikor elkészült a borsó, hozzákeverem a levével. Rottyan egy-kettőt és kész is! 😊
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek