Elkészítés
- 1
Először elkészítjük a piskótákat. Külön a simát, külön a kakaóst. A tojásokat kettéválasztjuk. A sárgájukat robotgéppel alaposan kikeverjük a cukorral. A fehérjéket kemény habbá verjük. Óvatosan beleforgatjuk a cukros tojássárgákba. Ezután fakanállal hozzáforgatjuk a lisztet és a sütőport. A kakaósat ugyanígy készítjük azzal a különbséggel, hogy a lisztet, kakaóport és sütőport elkeverjük, és a végén ezt forgatjuk bele.
- 2
Vajjal kikent, kilisztezett sütőformába öntjük, és 170 C fokon tűpróbáig sütjük.
- 3
Amíg sül, elkészítjük a krémet. A 9 dl tejből kb. 2 deciben kikeverjük a pudingporokat és a vaníliás cukrot csomómentesre. A maradék tejjel sűrűre főzzük.
- 4
A vajat a porcukorral robotgép segítségével kikeverjük. Mikor a puding kihűlt, hozzátesszük a vajas krémhez, és alaposan összedolgozzuk.
- 5
Ha megsültek a piskóták, kicsit hagyjuk hűlni, majd kettévágjuk őket.
Mikor teljesen kihűltek a lapok, megtöltjük őket. Egy kakaós piskótát megkenünk krémmel, az epreket felszeleteljük, és a krém tetejére sorakoztatjuk. Rárakunk egy fehér piskótát, ismét töltjük, eprezzük... addig míg el nem fogynak a lapok. - 6
A külsejét is körbekenjük a krémmel. Gőz fölött felolvasztjuk a 2 tábla csokit, és ezzel öntjük le a tetejét tetszés szerint. Díszítjük eperrel, míg a csoki meg nem dermed rajta. Ezután hűtőben pihentetjük 1-2 órát.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek