Elkészítés
- 1
Az élesztőt 150 ml langyos tejben és a csipet kristály cukorban felfuttatom. Aztán minden hozzávalót össze öntök és dagasztani kezdem. Ha lágy nagyon a tészta mehet még egy kis liszt de ne legyen nagyon kemény. Liszt adható meg hozza ha nagyon ragad.45 perc kelesztés 🔥☀️
- 2
Ha szépen feljött tetszés szerint ki szaggatjuk. Újra kelesztjük egy ronggyal letakarva. 20 percig.
- 3
Bő olajat melegítünk. És a fánkok közepébe mélyedést csinálunk én egy kés végével szoktam.:)
Ha meleg az étolaj mélyedésnek lefelé az az megfordítva mehet az olajba fedő rá max 1 perc és lehet is forgatni aztán újabb 1 perc és lehet is kiszedni😍 - 4
Ízlés szerint eper-barack-szilva lekvárral megtöltjük pici porcukor a tetejére. Jó étvágyat. 😇❤️🍩
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/15581303













Szöveges kommentek