Elkészítés
- 1
A margarint a cukorral habosra keverjük. Hozzáadjuk a 4 db tojássárgát, tovább keverjük.
- 2
Hozzá adjuk a lisztet, a kakaót és a sütőport és elkeverjük majd óvatosan beleforgatjuk a kemény habbá vert tojásfehérjéket.
- 3
Sütőpapírral bélelt tortaformába öntjük (24 vagy 26 cm a 26-osba kicsit laposabb lesz)
180 C fokon kb. 20-25 percig sütöm. Tűpróbával ellenőrzöm és ha megsült hagyom kihűlni. - 4
A krémhez egy tálba öntöm a hozzávalókat és kézi mixerrel összekeverem.
A zselatint kis vízben feloldom (a csomagoláson leírtak szerint) és ezt is hozzáöntöm, elkeverem.
Ha a piskóta kihűlt, kiveszem a formából eltávolítom a sütőpapírt és visszateszem a tésztát a formába. Ráöntöm a krémet és hűtőbe teszem amíg meg nem dermed.
- 5
Én fagyasztott málnával készítettem. Kiolvasztottam, leszrűrtem a levét és a gyümölcsöt áttörölgettem amennyire bírtam. Barackkal is szoktam, ehhez 1 konzerv barackot szeletelek fel és szépen elrendezem a tetején.
- 6
A málnát a megdermett torta tetején eloszlattam.
- 7
Az expressz tortazselét a csomagoláson leírtak szerint készítettem (annyi különbséggel, hogy nem vízzel hanem a málna/barack levével főztem fel.)
Ráöntjük a gyümölcsre és mehet a hűtőbe ismét dermedésig.Jó étvágyat! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek