Tejfölös-paprikás csirke

Nagy kedvenceim egyike.
Ha van időm nokedlivel, ha nincs “szarvacskával”!😋
Tejfölös-paprikás csirke
Nagy kedvenceim egyike.
Ha van időm nokedlivel, ha nincs “szarvacskával”!😋
Elkészítés
- 1
Az apróra vágott hagymákat olajon megdinsztelem, majd félrehúzom a tűzről és megszórom piros paprikával.
- 2
Közben a csirkemellet megmosom és nagyobb kockákra vágom.
- 3
Hozzáadom a csirkemell kockákat a paprikás-dinsztelt hagymához, sózom borsozom és felöntöm vízzel bőven.
Fedővel lefedve, néha megkeverve minimum 20 percet hagyom főni. - 4
Ha letelt az idő, egy villa, vagy lyukacsos merőkanállal kiszedjük a megfőtt csirkemelleket és félretesszük.
- 5
A tejfölt liszttel kikeverem és hozza adok egy kicsit a főtt léből is.
- 6
A lisztes tejfölös habarást beleöntjük a főtt léhez, sózunk, borsozunk.
Lehúzzuk a fazekat a tűzről es botmixerrel leturmixoljuk. - 7
Utána visszatesszük a kiszedett csirkemell kockákat és ha kell utána fűszerezünk.
- 8
Én most szarvacska tésztát főztem ki hozzá.
Jó étvágyat kívánok!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek


















Szöveges kommentek