Akáclekvár (dzsemm) Egyszerűen!!!

Mivel nyár eleje tájt van a nagy akácszezon, így nincs más dolgunk, mint szedni néhány szatyorral, és befőzni. Valami isteni finom végeredményt kapunk.
Akáclekvár (dzsemm) Egyszerűen!!!
Mivel nyár eleje tájt van a nagy akácszezon, így nincs más dolgunk, mint szedni néhány szatyorral, és befőzni. Valami isteni finom végeredményt kapunk.
Elkészítés
- 1
A szedett akácról eltávolítjuk a zöld részeket. Csak a nektár és a szirom kell.
- 2
Majd a vizet, a cukorral és a befőző cukorral összekeverjük, és felforraljuk.
- 3
Forrást követően a szirmokat beletesszük, hozzáadjuk a vanília aromát és a fél citrom levét. Közepes lángon lekvár állagig sűrítem.
- 4
Ha elég sűrű, igény szerint lehet tartósítószert tenni bele, de elhanyagolható. (Egyébként negyed kávéskanálnyi nátrium-benzoát, kb. 30ml forró vízben elkeverve, és hozzáadva).
Ha elértük a kívánt állagot, egy üvegbe öntöm (inkább kanalazom), rázárom a fedőt, és fejjel lefele fordítva, hagyom kihűlni. Kb. 2-3hét után összeérik és fogyasztható.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek