🐮”Boci” süti 🐄

Nagyon finom, könnyű sütemény.
Akár hétköznap, vacsora után, akár hétvégi ebéd után jól esik csipegetni belőle.
🐮”Boci” süti 🐄
Nagyon finom, könnyű sütemény.
Akár hétköznap, vacsora után, akár hétvégi ebéd után jól esik csipegetni belőle.
Elkészítés
- 1
A tojásfehérjét egy pici sóval kemény habbá verjük.
A tojások sárgáját a cukorral krémesre keverjük.
A lisztet a sütőporral alaposan elkeverjük. - 2
A tojássárgáját, ha kikevertük a cukorral, utána hozzáadjuk a tejet, olajat és a kakaót.
- 3
Majd ezután a lisztes-sütőporos keverék.
Robotgéppel jól kikeverjük.
Ha megvan, a kemény habbá vert tojásfehérjét is hozzáadjuk, de azt már kézzel keverjük hozzá!!! - 4
Ha kész, sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük a kakaós masszát.
- 5
A foltokhoz a hozzávalókat összeöntjük és krémesre keverjük.
- 6
A kakaós masszába kanállal foltszerűen eloszlatjuk a túrót.
Nagy csokidarabokkal, vagy pasztillákkal megszórjuk a tetejét. - 7
Előmelegített sütőben, 170 fokon (alsó /felső fokozaton), 30percig sütjük.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
















Szöveges kommentek