Húsvéti sárgatúró😊🐰

Udvari Márti @cook_pontimarti20
Nagymamám receptje. Nagyon szeretjük, ezért nemcsak húsvétkor készítem. A leve is isteni finom. A receptem egy gombócra szól.
Húsvéti sárgatúró😊🐰
Nagymamám receptje. Nagyon szeretjük, ezért nemcsak húsvétkor készítem. A leve is isteni finom. A receptem egy gombócra szól.
Elkészítés
- 1
A tejet pici sóval, cukorral, vaníliás cukorral felforralom. (Vigyázok ki ne fusson.)
- 2
Közben a tíz tojást felverem egy tálba és kikeverem. Mixerrel szoktam.
- 3
Majd a forró tejbe öntöm a felvert tojásokat és keverem. Pillanatok alatt túrósodik.
- 4
Majd konyharuhával bélelt tálba öntjük. Gombócot formálunk belőle és felkötjük a csapra kicsepegni.
- 5
A leve is isteni finom. Tulajdonképpen, mint a madártej.
- 6
Jó étvágyat hozzá!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/16887694




Szöveges kommentek