Oroszkrém torta

Tökéletes Oroszkrém torta recept. Megéri elkészíteni, mert isteni finom.
Oroszkrém torta
Tökéletes Oroszkrém torta recept. Megéri elkészíteni, mert isteni finom.
Elkészítés
- 1
A sütőt előmelegítjük 180 C fokra. A cukrot, lisztet és a sütőport összekeverjük.
- 2
A tojásokat szétválasztjuk és a fehérjét habbá verjük.
- 3
A sárgáját, és a forró vizet hozzáadjuk a lisztes keverékhez és csomómentesre keverjük. Majd beleforgatjuk a tojáshabot is.
- 4
Egy tortaformát kibélelünk sütőpapírral vagy vajazzuk és lisztezzük. Én az aljába teszek sütőpapírt, az oldalát vajazom és lisztezem. Beleöntjük a tésztát, majd az előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük, vagy amíg szép aranysárga színt kap.
- 5
Ha megsült, a formából egy rácsra tesszük, teljesen kihűtjük. Majd 3 lapba vágjuk. Tipp: ha a teteje kicsit púpos lett, akkor a tetejével lefele fordítva hűtjük ki, így a púp visszahúzódik :)
- 6
A krémhez a cukrot és a tojássárgáját keverjük el, adjunk hozzá a tejet és forraljuk fel.
- 7
Közben a lapzselatint áztassuk be JÉGHIDEG vízbe. Mikor felforrt a tojássárgás-tejes keverék, még egy-két percig kavargatva főzzük, majd zárjuk el a tüzet alatta és keverjük bele a vaníliás cukrot.
- 8
A megmaradt tejet forraljuk fel, tegyük bele a kinyomkodott zselatint, és kavargatva oldjuk fel benne. Ne főzzük tovább! Majd hozzákeverjük a előzőleg megfőzött krémbe. Hagyjuk teljesen kihűlni.
- 9
A mazsolát beáztatjuk a rumba, majd lecsepegtetjük egy kicsit. Célszerű egy keveset félretenni a díszítéshez, ezt nem kell beáztatni.
- 10
A habtejszínt a cukorral habbá verjük. A hab 3/4 részét belekeverjük a krémre, a többit félretesszük a díszítéshez. Tipp: kevesebbet is lehet félretenni, ez attól függ, ki hogy szeretné díszíteni a tortát.
- 11
A kihűlt krémbe apránként belekeverjük a tejszínhab 3/4 részét, a többivel majd díszítjük a tortát.
- 12
A piskóta alsó lapját, nálam ez a teteje volt, mivel nem sikerült túl szépre, egy tálcára helyezzük, sütőpapírral körbe rakjuk, a képen látható módon, hogy a krém ne "koszolja össze" a tálcát vagy a tortacsipkét. A krémet úgy osszuk be, hogy a tortát is be kell vonni vele. Tehát kb.3 felé vesszük. A krém első részét rákenjük az alsó lapra, majd a rumba áztatott mazsolával megszórjuk.
- 13
Majd rátesszük a 2. lapot, ezt megkenjük a krém második felével, megszórjuk a maradék mazsolával. Ráhelyezzük a torta felső, egyben utolsó lapját, és a maradék krémmel bevonjuk a torta tetejét és oldalát.
- 14
A tejszínhabot egy csillagcsőrrel ellátott habzsákba töltjük, majd a tésztát szépen kidekoráljuk vele. A félretett mazsolával díszítjük. 2-3 órán át hűtjük, majd óvatosan szeleteljük. Sok sikert és jó étvágyat :)
Top találat itt
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek

















Szöveges kommentek (36)
Tegnap pl piskóta csokiöntettel volt a gyerekeknek. 😍