Barackos

A receptet a nagynéném sütötte (vagy 20 éve) a fiának, mikor kicsi volt. Ez egy régi recept, sárga papíron találta valahol a receptjei között. Amikor nagyobb lett, már úgy jött át hozzánk is, megkérdeztem mit süssek? Hát barackost! Persze mindenki imádja 🙂 Azóta nagyon sokszor megsütöttük, remélem másnak is ízleni fog :) A mennyiség egy nagy gáztepsi méret, a képeken kör tortaformában van, de csak azért, mert kettőt sütöttem a szomszédoknak. 🙂
Barackos
A receptet a nagynéném sütötte (vagy 20 éve) a fiának, mikor kicsi volt. Ez egy régi recept, sárga papíron találta valahol a receptjei között. Amikor nagyobb lett, már úgy jött át hozzánk is, megkérdeztem mit süssek? Hát barackost! Persze mindenki imádja 🙂 Azóta nagyon sokszor megsütöttük, remélem másnak is ízleni fog :) A mennyiség egy nagy gáztepsi méret, a képeken kör tortaformában van, de csak azért, mert kettőt sütöttem a szomszédoknak. 🙂
Elkészítés
- 1
A 25 dkg vajat és a 25 dkg cukrot habosra keverjük. Hozzáadjuk egyenként a tojásokat, majd a liszttel elkevert sütőport.
- 2
A tepsit vajazzuk, lisztezzük, majd a tészta felét belesimítjuk, a másik felébe beletesszük a kakaót, majd ezt rákenjük a sárga tésztára.
- 3
Szeletekre vágjuk az őszibarackot és a tetejére tesszük és előmelegített sütőben, 180 C fokon kb. 25-30 percig sütjük. Nagyon változó, mert az előző sütőmben 40 percig sütöttem, tűpróba szükséges!
- 4
Elkészítjük a krémet. Megfőzzük a pudingot a 8 dl tejben, a cukrot habosra keverjük a margarinnal. Ha kihűlt a puding, összekeverjük a cukros margarinnal.
- 5
Ha kihűlt a tésztánk, rákenjük a krémet.
- 6
A mázhoz összetörjük a csokikat, ráöntjük az olajat és betesszük a mikróba. Épp csak addig, hogy megolvadjon,de nem baj, ha maradnak kockák, amikor kivesszük a mikróból eltudjuk keverni simára egy kézi habverővel. Elsimítjuk a tetején és hűtőbe tesszük pár órára.
- 7
Kész is.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek