Sárgadinnyelekvár

Párom kérésére készült. Nagyobb részét darabosan hagytam, de aki krémesen szereti, az botmixerrel pépesítse az egészet.
Sárgadinnyelekvár
Párom kérésére készült. Nagyobb részét darabosan hagytam, de aki krémesen szereti, az botmixerrel pépesítse az egészet.
Elkészítés
- 1
A dinnyét kockázzuk fel és tegyük egy nagyobb lábosba. Botmixerrel pürésítjük, ízlés szerint a felét hagyjuk darabosan. Tegyük hozzá a befőzőcukrot és a citromok levét. Jól keverjük össze, majd forrás után közepes lángon, időnként kevergetve főzzük 1 óra 10 percet.
- 2
Közben az üvegeket forrázzuk ki, majd 100 fokos sütőben szárítsuk meg. A lekvárt töltsük az üvegekbe, zárjuk le, majd 10 percre fordítsuk fejre. Utána állítsuk talpra és betakarva, száraz dunsztba hagyjuk kihűlni. Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek








Szöveges kommentek