Pepperoni savanyúság télire

A kiskertembem terem a paprika, gondoltam jó lesz eltenni belőle télire.
Pepperoni savanyúság télire
A kiskertembem terem a paprika, gondoltam jó lesz eltenni belőle télire.
Elkészítés
- 1
A felöntőlevet készítsük el: egy fazékba öntsük a vizet, keverjük hozzá a cukrot és a sót, majd forraljuk fel. Utána keverjük hozzá az ecetet. Közben az üveget fozzázuk ki. A paprikát alaposan mossuk meg, a fokhagymát pucoljuk meg, a vöröshagymát is és vágjuk apróra. Rakjuk az üveg aljára az összes fűszert, és jól tömjük meg a paprikával. Öntsük rá a kihűlt felöntőlevet, úgy hogy bőven elfedje.
- 2
Tegyünk rá egy celofánt, csavarjuk rá a tetejét, majd állitsuk egy tepsibe és így tegyük a 85 fokra előmelegített sütőbe. Hőlégkeverésen 30 percig sütjük, majd hagyjuk ott kihűlni. Ha kihűlt fogyasztható, de legalább 1 hónapra tegyük a spájzban, hogy az ízek jól összeérjenek. Jó étvágyat!
Hasonló receptek
További ajánlott receptek







Szöveges kommentek (2)