Paprikás csirke nokedlivel

Szerintem nincs is olyan ember aki nem szereti, már a pici gyerekek is szívesen kanalazzák a finom szaftos nokedlit, "nyeleshusival".... :)
Paprikás csirke nokedlivel
Szerintem nincs is olyan ember aki nem szereti, már a pici gyerekek is szívesen kanalazzák a finom szaftos nokedlit, "nyeleshusival".... :)
Elkészítés
- 1
Az olajon pároljuk üvegesre a hagymát, majd húzzuk félre, és szórjuk meg a pirospaprikával, jól keverjük el, öntsük fel kb. 1 dl vízzel, és adjuk hozzá az ételízesítőt, borsot (forraljuk fel).
- 2
Majd pakoljuk bele a csirkecombokat és a mellet. Jól forgassuk át őket, majd adjuk hozzá a felkarikázott paprikát és paradicsomot. Fedő alatt pároljuk saját levében. Ha esetleg elfő, pótoljuk egy kis vízzel (de attól lesz igazán ízletes, ha saját levében tudjuk főzni).
- 3
Eközben a tejföllel elkeverjük a lisztet. A léből kimerünk annyit a tejfölhöz, hogy csomómentesre és hígra tudjuk elkeverni.
- 4
Ha megpuhult a csirkecomb, hozzákeverjük a tejfölös-habarást, óvatosan összekeverjük és felforraljuk. Ha kell, még utána ízesítünk.
- 5
Az alapanyagokból közepesen lágy masszát keverünk ki fakanállal. De ne keverjük ki csomómentesre!
- 6
Bő, lobogó, sós vízben (4-5 l-ben), amihez hozzáadunk kb. 2 ek olajat, kiszaggatjuk a nokedlit. Majd ha a víz tetejére feljött, szűrővel kiemeljük, és lecsepegtetjük.
- 7
Tányérra tesszük a nokedlit, mellé a combokat, tejföllel meg lehet locsolni. Jó étvágyat kívánok!!!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek