Pizza
Szeretem a pizzát, jó sok feltéttel, és amit én szeretek.
A tészta másik felére majd sonkát,kukoricát, párolt gombát és sok-sok ananászt fogok tenni.
Pizza
Szeretem a pizzát, jó sok feltéttel, és amit én szeretek.
A tészta másik felére majd sonkát,kukoricát, párolt gombát és sok-sok ananászt fogok tenni.
Elkészítés
- 1
A lisztből kiveszek 2-3 evőkanál lisztet, a többit a sóval, fehér borssal elkeverem.
- 2
A kézmeleg vízbe kerül a porélesztő,az olívaolaj, a cukor, a 2-3 evőkanál liszt, és várok, amíg az élesztő dolgozni kezd.
- 3
Ekkor az egészet beleöntöm a lisztbe, jól összekeverem, és fakanállal szép sima hólyagosra dolgozom ki.
- 4
Egy másik tálat kikenek olívaolajjal, bele a tészta, azt is lekenem olajjal, konyharuhával letakarom, és langyos helyen várok, amíg a duplájára kel.
- 5
Addig előkészítem a feltétet: sonkát vékony csíkokra vágok, lilahagymát félkarikára, sajtot vékony szeletre, szalámit -csípőset és csemegét - szeletelve veszem - kockázott császárszalonnát és paradicsomot vékony szeletekre vágva. Szerintem ez attól is függ, hogy kinek mi van otthon a hűtőjében. Egy kis bazsalikom, oregánó. És ízlés szerint.
- 6
A tésztát két részre osztottam, felét a hűtőbe, mert 2-3 napig fel lehet használni, felét egy kicsit az asztalhoz csapkodtam, hogy a levegő kimenjen a tésztából, kinyújtottam, sütőpapír a tepsibe, ezt is beolajoztam, tészta rá, pizzakrémmel bekentem, és ráraktam mi szem-szájnak ingere. Előre melegített sütőben én 180 C-on sütöttem meg.
- 7
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek