Almás, leveles batyu

Király Mercédesz @kirmeri_7
Édesapám kedvence, ha van itthon alma meg leveles tészta, mindig ilyet kell sütni. Szerintem egyszerű, próbáljátok ki! :)
Almás, leveles batyu
Édesapám kedvence, ha van itthon alma meg leveles tészta, mindig ilyet kell sütni. Szerintem egyszerű, próbáljátok ki! :)
Elkészítés
- 1
Megpucolom, lereszelem az almákat, majd összekeverem a cukorral és a fahéjjal.
- 2
A kiolvadt levestészta lapokat egyesével kinyújtjuk, 4 fele vágjuk és megtöltjük almával.
- 3
Betekerjük őket és sütőpapiros tepsibe tesszük. Lekenjük tojással.
- 4
200 C-on kb. 20 percig sütjük, míg szép aranybarna nem lesz.
- 5
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/3515944







Szöveges kommentek