Sakktábla sütemény

Rég vágytam a sütit elkészíteni,már régen készítettem. Jó kis sütemény, nem krémes, lekvárral ragasztottam össze.
Sakktábla sütemény
Rég vágytam a sütit elkészíteni,már régen készítettem. Jó kis sütemény, nem krémes, lekvárral ragasztottam össze.
Elkészítés
- 1
Az egész tojásokat a cukrokkal habosra kevertem (10 perc). A vajat felolvasztattam,apránként hozzáadtam,de nem melegen.
A lisztet a sütőorral elkevertem,majd kanalanként hozzá adagoltam. - 2
Az így kapott tészta masszát elfeleztem. Felébe a kakaóport is hozzá kevertem,1 ek tejjel lazítottam. 20× 30 cm –es tepsit sütőpapírral béleltem és 180 C-ra melegített sütőben egymás után kisütöttem.
- 3
A süti összeállítása: Várjuk meg, amíg a tészta nagyjából meghűl, majd fordítsuk ki a tepsiből és hosszában vágjuk ketté mindkét darabot.
- 4
A rétegeket felváltva ragasszuk össze baracklekvárral, majd tegyük a tepsit az összeragasztott tömbre, így az kicsit összenyomja a rétegeket.
- 5
A sütinket kb. két óra elteltével ujjnyi szeletekre vágjuk. Összeragasztjuk lekvárral úgy,hogy a sorok színben váltsák egymást. Ekkor egy vágó deszkát tettem a tetejére és másnap reggel vontam be az étolajjal felolvasztott csokival.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek






Szöveges kommentek