Leveles szépségek

Volt a hűtőben leveles tészta, alkotni meg mindig szeretek. :D Kicsit macera megcsinálni őket, de az első után rá lehet érezni, aztán megy, mint a karikacsapás. :) Vendégeknek érdemes elkészíteni, egyszerű, de mégis különleges desszert.
Leveles szépségek
Volt a hűtőben leveles tészta, alkotni meg mindig szeretek. :D Kicsit macera megcsinálni őket, de az első után rá lehet érezni, aztán megy, mint a karikacsapás. :) Vendégeknek érdemes elkészíteni, egyszerű, de mégis különleges desszert.
Elkészítés
- 1
Megfőzzük a pudingot a leírás szerint, annyi különbséggel, hogy fele annyi tejben (250 ml). Tehát egy kemény masszát kapunk. Hagyjuk hűlni.
- 2
Kivesszük a leveles tésztákat a hűtőből, hadd engedjenek fel, amíg elkészítjük a krémet.
- 3
A kihűlt pudinghoz adjuk a tejfölt meg a túrót. Ha úgy érezzük még, mehet bele édesítő vagy méz.
- 4
Az egyik tésztát kitekerjük, 12 részre vágjuk.
- 5
Elsőként a virágformát készítjük el.
- 6
Képek beszéljenek helyettem.
- 7
Behajtjuk a sarkakat.
- 8
Telerakjuk a tepsit és megkenjük a tésztarészeket tojással.
- 9
A másik tésztát is 12 részre vágjuk. Én a papucsokból többet csináltam, de ahogy jól esik.
- 10
A félbehajtott negyszöget így bevágjuk.
- 11
Majd kinyitjuk.
- 12
Keresztben hajtjuk a sarkokat.
- 13
A mélyedésbe mehet a krém, rá gyümölcs.
- 14
Most jön a csillag forma.
- 15
Csúcsok bevágása után, mindig a jobb oldalát behajtjuk középre. (Vagy a bal oldalát, az a lényeg hogy mindegyiknél ugyanazt)
- 16
Ebbe is megy középre krém és gyümölcs.
- 17
Mindet lekenjük tojással és 190 C fokon, 15-20 percig sütjük, aranybarnára.
- 18
Jó étvágyat!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



















Szöveges kommentek