Elkészítés
- 1
A burgonyát héjában, és a tojásokat feltesszük főzni.
- 2
Amíg hűl, elkészítjük a besamelt. A lisztet a zsiradékon megpirítjuk, majd folytonos keverés mellett felöntjük a langyos tejjel. Ha már sűrűsödik, hozzáadjuk a sót, borsot és az őrölt szerecsendiót. Megfelelő krémes állagig időnként keverve főzzük, ha kész, félretesszük.
- 3
A tejfölt simára keverjük, én ezt is szoktam sózni. Kikenjük a jénait.
- 4
Minden alapanyag készen áll, kezdődhet a rétegzés. Szemmel 3 részre osztjuk őket. Alulra 2 db burgonyát felvágunk kb. 5-7mm-es szeletekre. Sózzuk. Tejfölt rácsepegtetjük, majd a besamelt is. Jöhet a tojás és a kolbász, majd a krumpli és így tovább, az utolsó rétegig. Az utolsó rétegnél a tejfölt és a besamelt nem együtt használjuk, hanem azzal zárjuk a rétegeket.
- 5
A tetejére trappista sajtot reszelünk. Betesszük 180 C fokos sütőbe.
- 6
Kb. 1 óra múlva kivehetjük, kicsit pihentetjük.
- 7
Jó étvágyat! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek










Szöveges kommentek