Rokfortos-hagymakrémleves
Először karácsonykor készítettem el, és mindenkinek nagyon ízlett. Most sem volt kisebb a sikere :) Mivel a rokfortnak nagyon intenzív az íze, nem érezni a hagymát.
Rokfortos-hagymakrémleves
Először karácsonykor készítettem el, és mindenkinek nagyon ízlett. Most sem volt kisebb a sikere :) Mivel a rokfortnak nagyon intenzív az íze, nem érezni a hagymát.
Elkészítés
- 1
Az újhagymát karikára vágjuk a zöld részével együtt, a fokhagymát megtisztítjuk.
- 2
Az olajat felhevítjük és a karikára vágott újhagymát és a zúzott fokhagymát rádobjuk, és megfonnyasztjuk.
- 3
Ezután felöntjük a tejjel és a vízzel, beletesszük az erőleves kockákat és lassú tűzön 30 perc alatt puhára főzzük.
- 4
Lehúzzuk a tűzről és belekeverjük a burgonyapelyhet és 1-2 percig pihentetjük, majd botmixerrel pépesítjük. Hozzáadjuk a tejszínt, ízesítjük borssal, szerecsendióval.
- 5
Visszatesszük a tűzre, felforraljuk és belemorzsoljuk a márványsajtot. Ha szükséges sózzuk. (A sajt sóssága miatt érdemes kóstolni).
- 6
Tálaláskor levesgyöngyöt adunk hozzá.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek



Szöveges kommentek