Kuglóf

Csak így, egyszerűen: kuglóf. Viszont annyira finom és szép, hogy megérdemli, hogy nagybetűkkel írjam: KUGLÓF! Bevallom, nem sokszor sütöttem kuglófot, bár volt régebben néhány nem éppen sikeres próbálkozásom. Ezt a receptet a napokban fedeztem fel és egyből beleszerettem. Ma délután jött el az ideje, hogy elkészítsem. Szeretettel ajánlom nektek is, mert jó szórakozás volt a konyhában míg kikevertem és megsütöttem, miközben mennyei illatfelhő lepte el a lakást.
Kuglóf
Csak így, egyszerűen: kuglóf. Viszont annyira finom és szép, hogy megérdemli, hogy nagybetűkkel írjam: KUGLÓF! Bevallom, nem sokszor sütöttem kuglófot, bár volt régebben néhány nem éppen sikeres próbálkozásom. Ezt a receptet a napokban fedeztem fel és egyből beleszerettem. Ma délután jött el az ideje, hogy elkészítsem. Szeretettel ajánlom nektek is, mert jó szórakozás volt a konyhában míg kikevertem és megsütöttem, miközben mennyei illatfelhő lepte el a lakást.
Elkészítés
- 1
A tojásokat egy tálba egyenként felütöttem, hozzáadtam a csipet sót és a cukrot. Gépi habverővel jól kikevertem, majd a citromlevet és a citromhéjat is beletettem.
- 2
A kuglóf sütőformát kivajaztam és zsemlemorzsával meghintettem. A lisztet 3 részletben a citromos-cukros-habos keverékhez adtam a szódavízzel felváltva miközben a habverővel óvatosan kevergettem. Utolsó lépésként az olajat is belecsorgattam és alaposan elkevertem benne. Amikor elkészült, kb. fele mennyiséget a formába kanalaztam.
- 3
A tálban maradt tésztához adtam a kakaóport és egyneművé kevertem, majd a formában lévő sárga tésztára öntöttem. 180 C fokra melegített sütőbe helyeztem és légkeveréssel 15 percig sütöttem, majd visszavettem a hőfokot 150 C fokra és még kb. 40 percig sütöttem, amíg ilyen szépre sült. Közben be-bekukkantottam az ablakon keresztül, és gyönyörködtem. Csodálatos látvány volt, ahogy a tészta egyre nagyobbra növekedett, majd el kezdett szétnyílni, mintha egy virág bontogatná a szirmait.
- 4
Amikor megsült kivettem a sütőből, s néhány percig hagytam a formában. Egy vékony pengéjű késsel körbelazítottam és egy deszkára borítottam. Rövid töprengés után visszafordítottam, és ismét a kakaós fele került felülre. Meghintettem porcukorral, és ilyen gyönyörű lett. Hagytam kihűlni mielőtt egy éles késsel szép szeleteket vágtam volna belőle. Ilyen finom kuglófot még nem sütöttem, úgyhogy egyelőre ez a No 1. ! Hamarosan ismétlés következik.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek















Szöveges kommentek (5)