Elkészítés
- 1
Elkészítünk 3 db 1.5 l befőttesüveget vagy nagy üvegbe is lehet kinek hogy tetszik. Alaposan kimossuk az üvegeket.
- 2
A szedret megmossuk és az üvegekbe töltjük.
- 3
A cukrot és a vizet felfőzzük, amíg el nem olvad a cukor.
- 4
A cukros szirupot raöntjük a gyümölcsre.
- 5
A pálinkát is ráöntjük vagy a vodkát. Én almapálinkat használtam.
- 6
Rácsavarjuk az üvegre a tetőt napos helyen pihentetjük kb. 4-6 hétig. És jöhet a kóstolgatás. :)
- 7
Lehet hozzáadni vaníliás cukrot, fahéjat, szegfűszeget, aki szereti a fűszeres ízeket.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek
https://cookpad.wasmer.app/hu/receptek/9979770






Szöveges kommentek