Sertés aprópecsenye - avagy brassói, ahogyan mi szeretjük

Ez is olyan étel, amit millióképpen készítenek.....én így :) .....egyik nagy kedvencünk....az ilyen és ehhez hasonló receptek elleni merénylet, az étolaj használata..... a zsír szándékosan "sok", a maradék szaft, kenyérre kenve isteni - savanyúsággal vagy lilahagymával, akár paradicsommal, paprikával :) .....összekavarni sem szoktam a sültkrumplit vele....ha maradna, másnap melegítek, sütök hozzá friss krumplit.....isteni.....#2020 (9) #aranykönyv
Sertés aprópecsenye - avagy brassói, ahogyan mi szeretjük
Ez is olyan étel, amit millióképpen készítenek.....én így :) .....egyik nagy kedvencünk....az ilyen és ehhez hasonló receptek elleni merénylet, az étolaj használata..... a zsír szándékosan "sok", a maradék szaft, kenyérre kenve isteni - savanyúsággal vagy lilahagymával, akár paradicsommal, paprikával :) .....összekavarni sem szoktam a sültkrumplit vele....ha maradna, másnap melegítek, sütök hozzá friss krumplit.....isteni.....#2020 (9) #aranykönyv
Elkészítés
- 1
A zsíros részeitől megszabadított húst kockára vágom, a hagymákat megpucolom, a zsírt felteszem melegedni, a vöröshagymákat belevágom nagy szeletekre szelve a zsírba, s lefedve üvegesre, puhára párolom. Ezt követően, a fokhagymák felét hozzányomom, elkavarom, néhány percig együtt sütöm a vöröshagymával.
- 2
Ezután beleöntöm az előkészített húst, hozzáadom a fűszereket, összekavarom, néhány percig sütöm, amíg majdnem teljesen kifehéredik a hús, s felöntöm 2 dl hideg vízzel.
- 3
Lefedve főzöm tovább. Időnként megkavargatom, hogy a hagyma könnyebben szétmenjen - a végére teljesen szétfő, sűrű, finom szaftja lesz. Amikor már majdnem teljesen puha a hús, belenyomom a fokhagymák másik felét, hagyom tovább együtt főni - ha szükséges, még fűszerezhetjük, nekem így épp tökéletes lett. Ha a hús is puha, a hagyma is szétfőtt, leveszem a fedelét, zsírjára sütöm - tovább ne, mert száraz lesz!
- 4
Én sosem használok fagyasztott hasábburgonyát, így szükség szerinti mennyiséget pucolok, hasábokra vágok, bő, forró olajban pirosra sütöm, sültkrumli fűszersóval megszórom, összekavarom. Ezek után tálalom - mindenki igényének megfelelő mennyiséget szed magának - vagy én szedem :) -, a tetejére a szaftos husiból szintén az előzőek szerint. Ki, mit szeret, olyan savanyúsággal fogyaszthatja! (Lehet főtt burgonyával is fogyasztani!) Jó étvágyat kívánok hozzá annak, aki elkészíti!
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek













Szöveges kommentek (8)