Görög rakott padlizsán reform módra
Görögországban voltunk nyaralni és beleszerettem az ottani ízekbe. Itt keresgéltem a receptek közt és nem találtam a mouszaka-hoz vagy az ottani töltött padlizsánhoz hasonlót. Ezért előszedtem a görög szakácskönyvet és kicsit megreformáltam azt, hogy még egészségesebb legyen.
Görög rakott padlizsán reform módra
Görögországban voltunk nyaralni és beleszerettem az ottani ízekbe. Itt keresgéltem a receptek közt és nem találtam a mouszaka-hoz vagy az ottani töltött padlizsánhoz hasonlót. Ezért előszedtem a görög szakácskönyvet és kicsit megreformáltam azt, hogy még egészségesebb legyen.
Elkészítés
- 1
A padlizsánokat alufóliába tekerjük és 200 C fokon alul felül sütéssel puhára sütjük. Sajna meg kell várni míg kihűlnek.
- 2
A libazsíron az apróra vágott hagymát megfonnyasztjuk, darált húst megpirítjuk rajta, hagyjuk fedő alatt párolódni. Addig a kettő paradicsomot botmixerrel lepürésítjük, a felet meg apróra vágjuk külön. A másik felét én befaltam😀Ezután ráöntjük a húsra a borocskát sózzuk borsozzuk mehet rá a petrezselyem, majd nyakon öntjük a paradicsom pürésített változatával és az apróra vágottal. Rottyan 15-20 percig. Aztán levesszük a tűzről.
- 3
Az édesburgonyakat megpucoljuk, mossu, majd karikára szeljük. Serpenyőben olajon picit megsütjük. Ha megsült félretesszük.
- 4
Besamelhez a rizslisztet és a vajat felhevítjük. Masszává válva hozzáadjuk apránként a tejet. Addig kavargatjuk míg be nem sűrűsödik. Én sűrűn szeretem, ha valaki folyósabban, akkor annak kb. 7dl tejre lesz szüksége az 5 helyett. Ízesítjük a sóval borssal és a szerecsendióval.
- 5
Összeállítjuk. Alulra megy a félig sült burgonya, rá a húsos paradicsomos csodánk, rá egy kicsike besamel. Majd mehet a sózott karikára vágott kihűlt padlizsán. A legtetejére pedig az összes besamel. Előmelegített sütőben 200 C fokon alul felül sütésen 30-40 perig készre sütjük. Mikor elkészült kivesszük és azonnal megszórjuk a reszelt parnezánnal, elhagyható, de nem érdemes 😀
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek