Bejgli - esti
Este érdemes bedagasztani és reggel ki is süthetjük.
Elkészítés
- 1
A vajat megpuhítjuk (nem olvasztjuk). Azután a lisztet porcukorral, szétmorzsolt élesztő el és a tejjel összegyúrjuk. Simára kidolgozzuk és 4 részre osztjuk.
- 2
A tésztát letakarjuk és hűvös helyen pihentetjük, amíg elkészítjük a töltelékeket.
- 3
A diót ledaráljuk. A tejet a cukorral és a baracklekvárral felforraljuk, beleszórjuk a diót és jól elkeverjük. Ha híg lenne, kissé legyőzzük. Ha sűrű, akkor egy kevés tejet öntünk hozzá. A töltelék kenhető legyen. Mikor kihűlt, megtöltjük vele a 2 tekercset.
- 4
A mákot is ledaráljuk. A tejet a cukorral és a baracklekvárral felforraljuk, beleszórjuk a mákot és jól elkeverjük. Ha híg lenne, kissé legyőzzük. Ha sűrű, akkor egy kevés tejet öntünk hozzá. A töltelék kenhető legyen. Mikor kihűlt, megtöltjük vele a 2 tekercset.
- 5
Lisztezett deszkán vékonyra sodorjuk. Kettőt dióval, kettőt mákkal megtöltünk, összecsavarjuk és a tepsiben egymás mellé rakjuk. Felvert tojással megkenjük, néhány helyen villával megszurkáljuk. Előmelegített sütőben, 180 °C-on 30-45 perc alatt, szép pirosra sütjük. Az eredmény fényes és márványos édes bejgli lesz.
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek