Sajtos pogácsa (nagyon hasonlít a fornettisre)
Elkészítés
- 1
1 dl tejben elkeverünk 1 kk cukrot, és belemorzsoljuk az élesztőt, felfuttatjuk. A maradék tejet majd hozzáadjuk a liszthez. A krumplit felkockázzuk, sós vízben megfőzzük. A lisztben elmorzsoljuk a vajat. Az a jó ha olyan lesz mint a darált keksz.
- 2
Ha megfőtt a krumpli, leszűrjük, és összetörjük. A liszthez hozzáadjuk a többi hozzávalót. És jól kidagasztjuk. Letakarva, meleg helyen duplájára kelesztjük.
- 3
Amikor megkelt, lisztezett felületre borítjuk. Kicsit hajtogatjuk, majd jól átgyúrjuk kézzel. Ezután kinyújtjuk vékonyra, és hajtogatjuk. Fentről lefele, lentről felfele, majd a két oldalát. Így a tállal amiben volt takarjuk le, hagyjuk pihenni 35-40 percig. Ezt ismételjük meg még egyszer.
- 4
Ha meg volt a két hajtogatás, most is nyújtsuk ki a tésztát, de már csak ujjnyi vastagra. Pogácsaszaggatóval, vagy ami erre alkalmas szaggassuk ki. Helyezzük sütőpapíros tepsire. Kenjük meg tojásfehérjével, szórjuk meg reszelt sajttal. 180 foko 15-20 perc alatt készre sütjük.
- 5
Jó étvágyat kívánok! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek

















Szöveges kommentek