Elkészítés
- 1
A sütőt előmelegítjük 180 C fokra, majd elkészítjük az égetett tésztát. A vizet felmelegítjük a vajjal, cukorral és a sóval, majd hozzáadjuk a lisztet is, és jól elkeverjük. Állandó kevergetés mellett addig főzzük, amíg besűrűsödik és elválik az edény falától. (Ez kb. 5-8 perc, közben vigyázzunk, hogy le ne égjen!)
- 2
Ezután áttesszük egy tálba, és langyosra hűtjük, majd egyenként hozzáadjuk a tojásokat. (Minden egyes tojást géppel keverünk a tésztához.) Szép sima, lágy, egynemű tésztát kell kapnunk.
- 3
A tésztát egy csillagcsőrös habzsákba töltjük (vagy kanalazzuk), és sütőpapírral bélelt gáztepsibe kisebb alma méretű halmokat nyomunk, egymástól kb. 3 cm távolságban. (A halmok mérete attól függ, hogy kisebb vagy nagyobb fánkokat szeretnénk készíteni.)
- 4
Egy nagyobb tepsibe kétujjnyi forró vizet öntünk, és a sütő aljába helyezzük, mert a fánkok növekedéséhez, felfújódásához gőzre van szükség. Ezután a fánkokat 2 lépésben sütjük meg: először előmelegített sütőben 180 C fokon kb. 20 percig, majd 160 C fokon kb. 35 percig.,,,A fánkok tetejét még melegen levágjuk egy recés késsel, hogy a gőz azonnal távozhasson a belsejéből.
- 5
Ezután elkészítjük a vaníliás krémet. A tojások fehérjét kemény habbá verjük a porcukorral. A pudingport csomómentesre keverjük a tojások sárgájával, a 10 dkg cukorral és egy kevés tejjel. A többi tejet is hozzáadva sűrű krémet főzünk belőle. Még melegen összekeverjük a keményre vert tojásfehérjékkel, majd langyosra hűtjük
- 6
Ezután a tejszínt a porcukorral elkezdjük verni, közben hozzáadjuk a habfixálót is, és az egészet kemény habbá verjük. A vaníliakrémet és a tejszínt is csillagcsőrös habzsákba töltjük.
- 7
Először a vaníliakrémet elosztjuk a fánkokban, majd a tetejükre nyomjuk a tejszínhabot. Végül a levágott tetőt ráhelyezzük, és hűtőbe tesszük pár órára. Porcukorral megszórva tálaljuk
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek (7)