Házi zsömle

Pihe puha zsömle, ha elfogyott a kenyérke és nincs idő üzletbe menni . :) Gyorsan kész van. Lényegében csak a kelesztés tart sokáig. Jó étvágyat hozzá.
Házi zsömle
Pihe puha zsömle, ha elfogyott a kenyérke és nincs idő üzletbe menni . :) Gyorsan kész van. Lényegében csak a kelesztés tart sokáig. Jó étvágyat hozzá.
Elkészítés
- 1
A tejet felmelegítjük. Ne legyen túl forró, csak langyos. 2 dcl tejbe beleteszem az élesztőt a cukrot és az étolaj felét. Nem kell sokat várni. Csak kicsit hogy felfusson az élesztő.
- 2
A összes többi hozzávalót összekészítjük a dagasztó tálban. Majd hozzáöntjük az élesztős tejet. Dagasztjuk a tésztát. A maradék tejet apránként öntögetjük hozzá, mert nem biztos, hogy kell az összes. Annyit tegyünk bele, amennyit felvesz a tészta. Jól gyúrható tésztát kapjunk, ne legyen túl sűrű se túl folyós. Amikor már elválik az edénytől, akkor jó. A tetejét meglisztezzük és félretesszük keleszteni. KB. 1 órát kelesztjük.
- 3
Ha megkelt a tésztánk, kitesszük a deszkára és a tésztánkat elosztjuk olyan nagy részekre, amilyen nagy zsömléket szeretnénk. Én inkább kisebbeket szoktam csinálni. Kb. 15 - 16 db van belőle. Karika alakúra formázzuk őket és sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk őket. A tetejébe x-et vágunk :).
- 4
Előmelegített sütőben 200 C fokon 11 percig sütjük őket. A sütőbe egy kis tűzálló edényben vizet teszünk. (a fok és az idő az a sütőtől függ. Szép pirosra sütjük őket) jó étvágyat hozzá. :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek




Szöveges kommentek