Gnocchi - Tejszínes, fokhagymás sajtos szószban 🥔🥚🧀🧄

Gnocchi - Tejszínes, fokhagymás sajtos szószban 🥔🥚🧀🧄
Elkészítés
- 1
A krumplit puhára főzzük. Lehúzzuk a héját és krumplinyomóval a deszkára szétterítjük. Hűlni hagyjuk.
- 2
Megsózzuk, borsozzuk, kis szerecsendiót reszelünk rá, majd a lisztet is rászórjuk és a tojássárgáját is ráöntjük. Pár mozdulattal összegyúrjuk, de csak finoman, nem kell túlzottan. Ezután hosszúkás rudakra sodorjuk és felaprítjuk. A lisztet nem kell sajnálni. Majd lobogó sós vízbe tesszük és kb. 5 percig főzzük. Én utána kis vajon lepirítottam. (Ezután sajnos elfelejtettem képeket csinálni.)
- 3
A mártáshoz a fokhagymát felaprítjuk vagy fokhagymanyomón keresztül a felhevített vaj és étolaj keverékéhez adjuk a serpenyőbe, míg el nem kezd illata lenni, aztán mehet hozzá a tejszín, só, bors, snidling. Ha már rotyog, mehet hozzá a sajt és a 2-3 merőkanál gnocchi főző víz. Újra rottyanásig főzzük és hozzáadjuk a kész pirult gnocchit. Tálaljuk, friss aprított petrezselyemmel vagy/és snidlinggel díszítjük. Jó étvágyat! :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek









Szöveges kommentek