Részeges Izidor 😋🥃

A név ne tévesszen meg senkit 🙂
Ugyan tartalmaz alkoholt kis mennyiségben, de ez kell is az összhatáshoz. Aki szeretné rumaromával nyugodtan tudja helyettesíteni. Nem vagyok egy kifejezetten csokisütis típus, de ez egy igazán kellemes, ízletes desszert 😋
Édesanyám receptje, neki köszönhetem.
Részeges Izidor 😋🥃
A név ne tévesszen meg senkit 🙂
Ugyan tartalmaz alkoholt kis mennyiségben, de ez kell is az összhatáshoz. Aki szeretné rumaromával nyugodtan tudja helyettesíteni. Nem vagyok egy kifejezetten csokisütis típus, de ez egy igazán kellemes, ízletes desszert 😋
Édesanyám receptje, neki köszönhetem.
Elkészítés
- 1
A tojások sárgáit habosra keverem a vajjal és a cukorral.
- 2
A diót a liszttel és a sütőporral összekeverjük és a tojásos krémhez adjuk.
- 3
A tojásfehérjéket kemény habbá verjük és óvatosan a masszába forgatjuk. Sütőpapírral bélelt kb. 21x31 centiméteres tepsiben 200 C fokon 25-30 percig sütjük.
- 4
Ha a tészta kihűlt megkenjük baracklekvárral és a hűtőbe rakjuk.
- 5
A diós réteghez valókat összedolgozzuk, majd azt is rákenjük a tésztára.
- 6
A pudingot a tejjel, kakaóval, cukorral/édesítőszerrel sűrűre főzzük, langyosan a habosított vajba keverjük, majd a tésztára kenjük ezt is.
- 7
A csokimázhoz a cukrot, kakaót a vízzel összefőzzük, majd amikor sűrűsödik beleolvasztjuk a vajat és a sütemény tetejét bevonjuk vele.
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek