Sütés nélküli torta

Gyermekkorom íze ez a sütemény. Anyukám a sok maradék kekszből ragasztgatta össze. :) ő hosszúkásat csinált. Egymás után ragasztgatta a kekszeket. Én tovább gondolva tortát készítettem az alap receptből. Isteni lett a család imádta :)
Sütés nélküli torta
Gyermekkorom íze ez a sütemény. Anyukám a sok maradék kekszből ragasztgatta össze. :) ő hosszúkásat csinált. Egymás után ragasztgatta a kekszeket. Én tovább gondolva tortát készítettem az alap receptből. Isteni lett a család imádta :)
Elkészítés
- 1
A forró kávéhoz hozzákeverjük a vajat addig amíg el nem olvad. Majd ráöntjük a reszelt kekszre. Összekeverjük. Majd a torta forma aljába sütő papírt teszünk és bele nyomkodjuk a kávés kekszet masszát.
- 2
El készítjük a krémet: a tejet egy fazékba öntöm hozzá keverem a lisztet, vaníliát, tojásokat, és a pudingport. Feltesszük főni. Kis lángon folyamatosan kevergetjük. (nem szabad gyorsan főzni mert össze fog ugrani a tojás ami már velem is meg történt :) amikor már kezd sűrűsödni a krém hozzákeverjük a kakaót is. Ha teljesen sűrű le vesszük a tűzről. Félretesszük kicsit kihűlni.
- 3
A porcukrot és a vajat habosra keverjük, majd a pudingos masszát hozzá keverem.
- 4
Az alsó réteg kekszet tejbe mártogatjuk és ki rakjuk a torta forma "falat". A torta forma átmérője 20 cm.
- 5
Ezek után már csak vakolni kell :)
A kekszre kenjünk a krémet majd ragasztgatjuk körbe körbe befelé a torta közepéig. Majd ha már készen vagyunk a maradék krémet a tetejére kenjük. A torta formával együtt a tortát hidegben tároljuk egész éjszaka. Másnap le vehetjük a forma szelet. - 6
Én tejszínnel díszítettem. Meggle cukrász habot vettem és díszítő zsákba téve díszítettem. Jó étvágyat kívánok hozzá. :)
Kulcsszavak
Hasonló receptek
További ajánlott receptek












Szöveges kommentek (6)